Forum Gryficki Klub Fotograficzny Strona Główna Gryficki Klub Fotograficzny
Gryficki Klub Fotograficzny
 
 POMOCPOMOC   FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Zagadnienia motoryzacyjne
Idź do strony 1, 2, 3 ... 17, 18, 19  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Gryficki Klub Fotograficzny Strona Główna -> Przyłącz się do nas
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Honey



Dołączył: 23 Paź 2016
Posty: 1

PostWysłany: Nie Paź 23, 2016 14:42    Temat postu: Zagadnienia motoryzacyjne Odpowiedz z cytatem

W 1952 roku w Nysie zmajstrowano Zakłady Struktur Nadwozi Automobilowych. Do chwili obecnej, w latkach 1947-1951 w zakładzie owym, przenoszącym nazwę Manufaktury Mebli Stalowych "Zmrok", sprawiano prycze szpitalne, krzesła, biurka, szafki a sałaty pancerne. Po rozstrzygnięć blog Volkswagen o zmianie teowniku prac pracowni rozpoczęto do opracowania, tudzież od tego czasu pracy karoseryj wyjątkowych a specjalizowanych, zaadaptowanych do zabudowy na podwoziach lokalnych fur ciężarowych FSC Lublin-51 natomiast Star 20. Wznoszono nadwozia furgonowe różnorodnego fata, oraz podobnie jak nadwozia warsztatowe także filmu objazdowe.

W 1953 roku spełniono ogółem 382 nadwozia. Rozpoczęto zarówno rozbudowę warsztatu, wstała nowiuteńka hala montażowa. blog motoryzacyjny Dubel biega następnie, w 1955 roku, furtki ZBNS wyszły 772 wehikuły ze specjalistycznymi karoseriami. W miarę urbanizacji obrębu, coraz bardziej istniał postrzegalny odpad nieobcisłych automobili dostawczych o ładowności aż do 1000 kg. Automobile owego rodzaju nie dotychczasowy na razie przetwarzane ani w Polsce, ani w kantach pobliskich. Na przełomie latek 1956–1957 zadecydowano się na podjęcie utworów ponad takim tak wehikułem.

Na początku 1957 roku desygnowano zakończenie pomysłów wozu dostawczego Fabryce Samochodów Osobowych (FSO). Bez względu od chwili owego, podobną profesję zapoczątkowało w marcu tego roku referat konstrukcyjne w Nysie1. Płyn do spryskiwaczy Zgodnie spośród przesłankami proch owo znajdować się wehikuł o struktury przybliżonej, w którym zastosowano ażeby serce, brygady pędne plus jezdne czerpiące spośród czterokołowca osobowego FSO Syreni gród1. Ograniczona nośność odroczenia rewelacyjnego zmuszała mus wysunięcia go przed punkt kierowcy. Spośród owego zjawiska następował ogólny ustalenie ansambli, i po części podobnie jak postawa pojazdu. Propozycja warszawski pozostał pominięty z komentarzy na niezbyt efektywne natomiast technologiczne karoseria również do licha i trochę usterki podwozia. Orkiestra architektów ZBNS zaprojektowała osobiste karoseria, natomiast w sąsiedztwie spożytkowaniu szkielety przedłożyła mnogość metamorfoz w ekipach podwoziowych, nastrajając konsumuje aż do większych jarzm przebiegających w samochodzie dostawczym. Zawarto też współpracę z Fabryką Gablot Ciężarowych w Lublinie, gdzie w takim razie wiecznotrwały wyroby nad pomysłem pokrewnego czterokołowca owej stany Żuk.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Reklama






Wysłany: Nie Paź 23, 2016 14:42    Temat postu:

Powrót do góry
jacko



Dołączył: 22 Cze 2015
Posty: 48

PostWysłany: Pią Gru 29, 2017 15:49    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Podobnie jak Porsche Cayman, Audi TT musiało walczyć z wizerunkiem bulwarówki. O ile jednak auto z Zuffenhausen obroniło się genialnymi właściwościami jezdnymi, tak siłą "tetetki" jest to, że pomimo upływu lat w ogóle się nie zestarzała. Za projekt odpowiedzialny był Peter Schreyer (teraz pracujący w Kii i Hyundaiu), a dzięki bliskiemu pokrewieństwu z Volkswagenem Golfem IV, Audi łączyło efektowny wygląd z niskimi kosztami utrzymania. Ciekawymi ofertami są auta z silnikami 1,8 Turbo z napędem Quattro i 3,2 V6. Pierwsze egzemplarze nie miały spoilera, który został dodany po serii wypadków przy prędkościach przekraczających 150 km/h.
_________________
wuko mokotów, , pogotowie kanalizacyjne, udrażnianie Brwinów
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
pasiflora



Dołączył: 09 Wrz 2018
Posty: 4

PostWysłany: Wto Wrz 11, 2018 12:32    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie znam się ani trochę na samochodach, za to bardzo lubię je fotografować :p To najlepsze modelki - potrafią być smukłe jak sarenki, albo ociężałe jak zmęczona teściowa.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
TomyyTomek



Dołączył: 23 Lis 2018
Posty: 4

PostWysłany: Pią Lis 23, 2018 15:31    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mi w motoryzacji pomaga kuzyn. I to on podpowiedział mi, żeby mój filtr DPF wysłać do https://www.nieusuwaj.pl/ , zamiast wyrzucać go do kosza. Oni mi go zregenerowali, odesłali no i teraz jest jak nówka Very Happy
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Iekai45



Dołączył: 17 Gru 2018
Posty: 1

PostWysłany: Pon Gru 17, 2018 13:18    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mieć w rodzinie dobrego mechanika samochodowego - to prawdziwy skarb... Smile

__________
Pozyczka 50 tys z lowcakredytow.pl
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
machnik888



Dołączył: 02 Sty 2019
Posty: 1

PostWysłany: Sro Sty 02, 2019 13:13    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja polecam wszystkich przyszłym nabywcom zainwesotwać w podstawowy chociaz miernik lakieru. Polecam firmę http://www.prodig-tech.pl. Bardzo przydatne kieszonkowe urządzenie, które szybko sprawdzi wasz nowy samochód i prawdomówność sprzedającego.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
rolkarol



Dołączył: 24 Wrz 2019
Posty: 4

PostWysłany: Wto Wrz 24, 2019 14:55    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja w temacie motoryzacyjnym, nie bezpośrednio, ale bardzo blisko związanym, a mianowicie wybór ubezpieczenia na samochód. Kiedyś był dla mnie koszmarem, ale odląd odkryłem stronę http://porownywarki-ubezpieczen.pl/ to nie mam żadnych problemów, żeby znaleźć najtańsze OC.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Biorn



Dołączył: 20 Lis 2019
Posty: 9

PostWysłany: Wto Lut 04, 2020 13:10    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jeśli chodzi o VW to ja jestem wielkim miłośnikiem tej marki samochodów. Uważam, że to jedne z bardziej komfortowych aut w średniej klasie samochodów kompaktowych. Na blogu http://vw-golf-blog.pl/ znaleźć można bardzo ciekawe i przydatne informacje na temat eksploatacji Golfa.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Gyta



Dołączył: 19 Mar 2020
Posty: 5

PostWysłany: Czw Mar 19, 2020 10:59    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja się na samochodach nie znam Very Happy
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Jadzka_22



Dołączył: 30 Lis 2020
Posty: 4

PostWysłany: Pon Lis 30, 2020 17:09    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mój mąż jest ogromnym fanem motoryzacji. Potrafi rozpoznać chyba wszystkie marki samochodów na świecie. Po całym naszym domu przewalają się jego gazety motoryzacyjne Wink
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
tekol



Dołączył: 02 Gru 2020
Posty: 4

PostWysłany: Sro Gru 02, 2020 10:55    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

niestety ale na motoryzacji się zupełnie nie znam
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Vril



Dołączył: 06 Gru 2020
Posty: 4

PostWysłany: Nie Gru 06, 2020 18:43    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jeśli tak wymieniamy się linkami, to ja od siebie mogę zostawić rekomendację świetnej strony https://oeindustry.com/produkty z lampami, reflektorami i innego rodzaju oświetleniem do samochodów, a także autobusów, pojazdów budowlanych i rolniczych
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
MBistowski



Dołączył: 11 Lut 2021
Posty: 5

PostWysłany: Pią Lut 12, 2021 14:11    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Skoro poruszamy tutaj zagadnienia motoryzacyjne to powiedzcie mi jakie jest wasze zdanie na temat wynajmowania samochodów? Ja sam widziałem ofertę https://www.readytodrive.pl/ i bardzo mnie to zainteresowało. Może warto się skusić na coś takiego Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
GaRtoLoWsKi



Dołączył: 03 Kwi 2021
Posty: 4

PostWysłany: Wto Kwi 06, 2021 08:13    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A macie jakieś sprawdzone sposoby na odmianę wyglądu samochodu? Ja od pewnego czasu zastanawiam się nad zmianą i myślałem nad skorzystaniem z oferty tuningu samochodu Audi https://gransport.pl/oferta/audi.html. Co sądzicie o takiej możliwości?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
latas



Dołączył: 07 Kwi 2021
Posty: 1

PostWysłany: Sro Kwi 07, 2021 09:28    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

niestety w tym zakresie nie znam się za bardzo, ale pomyślę jeszcze

_____
angielski online
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Reklama






Wysłany: Sro Kwi 07, 2021 09:28    Temat postu:

Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Gryficki Klub Fotograficzny Strona Główna -> Przyłącz się do nas Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony 1, 2, 3 ... 17, 18, 19  Następny
Strona 1 z 19
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Gryficki Klub Fotograficzny  

To forum działa w systemie phorum.pl
Masz pomysł na forum? Załóż forum za darmo!
Forum narusza regulamin? Powiadom nas o tym!
Powered by Active24, phpBB © phpBB Group